Vše pro Vaše auto
CZ / EN / DE

Bosch Car Service  |   Průvodce

Bosch Car Service  |  Průvodce

Bosch Car Service: Průvodce pro akumulátory

Neustále rostoucí počet elektrických spotřebičů v automobilech a zavádění nových technologií, jako jsou systémy Start/Stop nebo rekuperace brzdné energie, vyžadují vysoce výkonné akumulátory. Konvenční zdroje energie jsou například velmi brzy přetíženy častým startováním motoru.

Na co je třeba dbát při nákupu akumulátoru

Neustále rostoucí počet elektrických spotřebičů v automobilech a zavádění nových technologií, jako jsou systémy Start/Stop nebo rekuperace brzdné energie, vyžadují vysoce výkonné akumulátory. Konvenční zdroje energie jsou například velmi brzy přetíženy častým startováním motoru.

Akumulátory Bosch: Modely pro systémy Start/StopNaproti tomu speciální modely akumulátorů, jako jsou například S6 AGM a S5 EFB od společnosti Bosch, poskytují mnohem více energie a zvládají velký počet nabíjecích cyklů. Odborníci z Bosch Car Service vám rádi poradí a přesvědčí vás, že nejlevnější akumulátory nejsou vždy tou nejlepší volbou. Z bezpečnostních důvodů je třeba rovněž připomenout, že akumulátory umístěné v prostoru pro cestující musí být v nevýbušném provedení.

Chcete-li se dozvědět více o rozdílech mezi těmito dvěma modely akumulátorů EFB a AGM a o kompletním sortimentu akumulátorů Bosch, klikněte .


Proč je kontrola akumulátoru tak důležitá

Máte nějakou představu o aktuálním stavu vašeho akumulátoru? Většina řidičů ji pravděpodobně nemá, dokud nebude mít jejich vozidlo poruchu nebo odmítá nastartovat. Nejlepším řešením je pravidelná kontrola akumulátoru v autoservisu sítě Bosch Car Service. Jistě má větší smysl strávit pár minut v autoservisu než čekat pár hodin, než se objeví odtahová služba.

Mechanik provádějící kontrolu akumulátoruTuto kontrolu můžete provést také sami pomocí nabíječek akumulátorů Bosch C3 nebo C7. Tím je zajištěno, že akumulátor je vždy připraven k provozu a plně nabitý - rychle, snadno a zcela bez rizika. Nabíječka C7 umožňuje nabít i hluboce vybité akumulátory, a to pouhým stiskem tlačítka.


Co je hlavní příčinou poruch

Věděli jste, že každá třetí porucha je způsobena vadným akumulátorem? Problémem ale často není vlastní akumulátor. Příčinou poruchy mohou být také jiné komponenty spojené s dobíjecí soustavou vozidla a vybitý akumulátor je teprve důsledkem.


Jaké jsou nejčastější příčiny poruch

Kromě příliš dlouhé doby skladování je jedním z hlavních důvodů pro selhání akumulátoru takzvané hluboké vybití. Dalšími důvody může být delší dobu stojící vozidlo nebo přebití akumulátoru.

Informační grafika zobrazuje důvody poruch


Proč s sebou zima nese zvláštní problémy

Možná budete překvapeni, ale akumulátor má raději zimu než období horkého léta, kdy je opotřebení mnohem vyšší než v chladných zimních měsících.

Infografika startéru


10 důvodů vybití akumulátoru:

Zkrat v elektrické instalaci

V případě zkratu protéká značné množství proudu z akumulátoru, a tak se proud ve velmi krátké době přemění na teplo.

Opuštění vozidla se zapnutými světly

Osvětlení vozidla spotřebuje spoustu energie, a je proto nutné ho při zaparkování vypnout.

Přídavné nezávislé topení

Pokud se nevypne ventilátor přídavného topení při podpětí, bude akumulátor zcela vybit. Toto se stává i v případě, když se použije příliš malý akumulátor.

Vadný alternátor

Pokud akumulátor není nabíjen alternátorem při jízdě, bude jediným zdrojem energie pro řídící jednotky a další elektrická zařízení, dokud se zcela nevybije.

Vadný regulátor alternátoru

Je-li poškozen regulátor alternátoru, dojde k úplnému vybití akumulátoru v důsledku nedostatečného nabíjení nebo bude akumulátor přebíjen.

Poruchy řídicí jednotky

Jestliže nejsou vypnuty řídící jednotky po vypnutí motoru, budou i nadále odebírat proud, a tak mohou zcela vybít akumulátor.

Dodatečné vybavení elektrickým příslušenstvím

Přídavná elektrická zařízení napojená přes konektor zapalovače cigaret mohou velmi rychle vest k úplnému vybití akumulátoru.

Montáž nesprávného akumulátoru

Akumulátory by měly vždy být nahrazeny za akumulátory stejného typu, aby nedošlo ke zkrácení jejich životnosti.

Krátké trasy

Na krátkých trasách je spotřeba energie větší, než dokáže alternátor dodat. V zimě je nejlepší nepoužívat nadbytečné vybavení (vyhřívání sedadel, rádio atd.).

Autorádio, TV, DVD, chladnička

Rádia, navigační systémy a další zařízení využívají spoustu energie a způsobují vybití akumulátoru, pokud není dostatečně dobíjen.

Vítejte ve svém Bosch Car Service

Vaše vozidlo je u nás v dobrých rukách. S více než 17 000 autoservisy Bosch Car Service ve více než 150 zemích jsme celosvětově největší nezávislou sítí autoservisů.

Spolupracujeme se společností Bosch a využíváme know-how a vybavení celosvětově největšího dodavatele náhradních dílů pro automobily. Skoro všechny renomované značky využívají ve svých nejnovějších modelech díly a technologie společnosti Bosch. Jako autoservis pro všechny značky vozidel zvládá Bosch Car Service a jeho vyškolení technici nejmodernější technologie vozidel a vždy dokážou zajistit provedení údržby, přípravy na technickou kontrolu, překontrolování vozidla, diagnostiku elektronických systémů a všechny další opravy vozidel.

Těšíme se na vaši návštěvu!

Sklenář Auto - Bosch Car Service - K Pile 924, 339 01 Klatovy, tel.: +420 603 848 985. © 2019, všechna práva vyhrazena.