Vše pro Vaše auto
CZ / EN / DE

Bosch Car Service  |   Průvodce

Bosch Car Service  |  Průvodce

Bosch Car Service: Průvodce pro pneumatiky

Bosch Car Service poskytuje kompletní pneuservis - od výměny pneumatik, přes vyvažování, čištění ráfků, až po skladování – pro zajištění bezpečné jízdy bez ohledu na počasí.

Jaký je rozdíl mezi zimními a letními pneumatikami

Vozidlo vybavené letními pneumatiky potřebuje při jízdě po zasněžené silnici 43 metrů pro zastavení z rychlosti 50 km/hod. U zimních pneumatik je to naopak pouze 35 metrů. Těchto 7 metrů může hrát v reálné situaci kardinální roli. Důvodem je to, že letní pneumatiky nezajišťují dostatečnou přilnavost k vozovce při teplotách pod 7° C. Naopak zimní pneumatiky díky speciální směsi použité pryže a jejich obvykle hlubšímu vzorku s dalšími lamelami zajišťují v zimních podmínkách mnohem lepší přilnavost.

Otevřete zavazadlový prostor

Bezpečně po celý rok

Statistika ukazuje, že riziko nehody je šestkrát vyšší v zimě než v létě. Navíc: V případě nehody pojišťovny velmi bedlivě kontrolují typ a stav pneumatik na dotyčném vozidle. Věnujte prosím tedy kontrole pneumatik a jejich včasné výměně dostatečnou pozornost.


Jak důležité je správné nahuštění

Pneumatiky jsou jediným bodem kontaktu vozidla s vozovkou. Proto je jejich typ, kondice a správné nahuštění zásadní pro bezpečnou jízdu. Podhuštěné pneumatiky s sebou přinášejí i tato rizika:

Tlak v pneumatikách

  • zvýšená délka brzdné dráhy
  • rychlejší opotřebení a zvýšené riziko poškození pneumatik
  • zvýšená spotřeba paliva v důsledku většího valivého odporu
  • zhoršená ovladatelnost vozidla

Naše rada:

Kontrolujte tlak v pneumatikách při každém druhém tankování. V případě pochybností navštivte rovnou autoservis sítě Bosch Car Service.


Jak správně čistit pneumatiky

Zvýšené pozornosti je třeba dbát především při používání vysokotlakých čističů. Koncentrovaný proud vody z malé vzdálenosti může způsobit vznik drobného poškození, které by v důsledku následného vysokého zatížení mohlo způsobit náhlý defekt pneumatiky.

Čištění pneumatik

Na co si dát pozor při mytí pneumatik:

  • Dodržujte vzdálenost nejméně 20 cm mezi koncem pistole a pneumatikou.
  • Používejte spíše široce rozevřený než soustředěný paprsek.
  • Při odstraňování nečistot vysokotlakým paprskem vody nikdy nemiřte na jedno místo, ale spíše paprsek neustále posouvejte tam a zpět.

Kdy je nutné pneumatiky vyměnit

Existují tři důležité faktory, které je třeba mít na paměti: Stáří, hloubka vzorku a případná poškození. I když zákon stanoví minimální hloubku dezénu na 1,6mm, doporučujeme výměnu, jakmile hloubka dosáhne úrovně 3mm u letních a 4mm u zimních pneumatik. Pneumatiky by se měly měnit také tehdy, jsou-li starší než 4 roky - a to i v případě, že hloubka dezénu je stále ještě dostačující. Stáří pneumatiky lze zjistit z vyraženého 4místného čísla DOT. Poslední dvě čísla značí rok výroby a první dvě představují týden výroby. Maximální životnost pneumatiky je 10 let, ale rozhodně doporučujeme výměnu maximálně po 4 letech).

Kontrola hloubky dezénu mincí

Naše rada:

Vložte minci v hodnotě 2 euro (minci 1 euro pro letni pneumatiky) do drážky v mělkém místě vzorku. Pokud ještě nejsou vidět hvězdy na minci, tak je vzorek stále OK.


Jak správně pneumatiky skladovat

Ideálním řešením je uskladnění v autoservisu. Pokud ale chcete skladovat kola či pneumatiky doma, je důležité dbát na následující:

Stoh pneumatik

  • V ideálním případě skladujte pneumatiky v suché, tmavé, chladné a mírně větrané místnosti.
  • Kola se mohou buď zavěsit, nasadit na stojan nebo položit na plocho.
  • Pneumatiky bez ráfku se vždy skladují ve vodorovné poloze na sobě.

Vítejte ve svém Bosch Car Service

Vaše vozidlo je u nás v dobrých rukách. S více než 17 000 autoservisy Bosch Car Service ve více než 150 zemích jsme celosvětově největší nezávislou sítí autoservisů.

Spolupracujeme se společností Bosch a využíváme know-how a vybavení celosvětově největšího dodavatele náhradních dílů pro automobily. Skoro všechny renomované značky využívají ve svých nejnovějších modelech díly a technologie společnosti Bosch. Jako autoservis pro všechny značky vozidel zvládá Bosch Car Service a jeho vyškolení technici nejmodernější technologie vozidel a vždy dokážou zajistit provedení údržby, přípravy na technickou kontrolu, překontrolování vozidla, diagnostiku elektronických systémů a všechny další opravy vozidel.

Těšíme se na vaši návštěvu!

Sklenář Auto - Bosch Car Service - K Pile 924, 339 01 Klatovy, tel.: +420 603 848 985. © 2019, všechna práva vyhrazena.