Vše pro Vaše auto
CZ / EN / DE

Bosch Car Service  |   Průvodce

Bosch Car Service  |  Průvodce

Jak důležité je správné seřízení světlometů

Nesprávné nastavení světel

Nesprávně nastavené světlomety nejsou nebezpečné jen pro řidiče, ale také pro všechny ostatní účastníky silničního provozu. Nejenže nezajišťují dostatečné osvětlení, mohou také oslnit řidiče protijedoucích vozidel. Doporučujeme nechat si pravidelně kontrolovat světla, aby byla zajištěna maximální bezpečnost. Bosch Car Service vám zajistí také seřízení halogenových světlometů. Nezapomeňte:U systémů halogenových hlavních světlometů je nutné vždy seřídit sklon, pokud je zavazadlový prostor velmi zatížený. Systém Litronic/xenonové světlomety to za vás udělá.


Proč je vhodné jezdit s rozsvícenými světly i během dne

Denní svícení je povinné ve 20 zemích EU. Kladné statistiky nehodovosti v těchto zemích mluví za sebe. Vozidla jedoucí s rozsvícenými světlomety jsou vždy lépe vidět – v mlze, za deště nebo při sněžení. Taková jízda má ale za následek větší opotřebení žárovek světlometů. To je důvod, proč společnost Bosch vyvinula velmi výkonné žárovky, jako jsou např. Plus 90 s vynikající světelnou účinností nebo mimořádně trvanlivé Longlife Daytime. Žárovky značky Bosch jsou vhodným řešením a ukazují to i pravidelná vítězství v anketě Best Brand od renomovaného magazínu Autzo Motor a Sport.


Na co je třeba myslet při použití mlhovek

Přední i zadní mlhové světlomety přispívají ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu, ale pro jejich použití existují určitá pravidla.

Mlhové světlometyZapamatujte si:

Mlhové světlomety by měly být zapnuty pouze v případě, je-li viditelnost silně snížena deštěm, mlhou nebo sněhem. Zadní mlhovky lze použít, pouze pokud viditelnost klesne pod 50 m.


Proč je kvalita stěračů tak důležitá

Dobrá viditelnost do značné míry závisí na kvalitě stěračů. Konec konců stěrače musí absolvovat více než 750 000 stíracích cyklů, což odpovídá ploše asi 80 fotbalových hřišť. A jako by toho nebylo dost, musí také odolat nejdrsnějším podmínkám:

Stěrače

  • Teplotní rozdíly v rozmezí -30 °C až 80 °C s vystavením přímému slunci
  • Špína, hmyz, led atd. na skle
  • Chemické vlivy

Kdy by se měly měnit stěrače

Dokonce i nejlepší oči někdy nevidí, kdy jsou stěrače opotřebeny. Většina řidičů si nemění stěrače, do chvíle kdy je nezačne obtěžovat skřípějící zvuk nebo přes špatně setřené sklo téměř nevidí. Ale to je již opravdu příliš pozdě. Infografika ukazuje, kdy je nejlepší provést výměnu stěračů.

I nesprávná montáž ramínka stěrače může způsobit vznik pruhů a rozmazání při stírání, proto je nejlepší nechat výměnu na odbornících z autoservisu. Zajistíme správné seřízení stěračů nebo v případě nutnosti vozidlo vybavíme novými kvalitními výrobky od firmy Bosch – s cílem dosažení optimálního stíraní i za extrémně nepříznivých povětrnostních podmínek.

Infografika ke stěračům

 

Vítejte ve svém Bosch Car Service

Vaše vozidlo je u nás v dobrých rukách. S více než 17 000 autoservisy Bosch Car Service ve více než 150 zemích jsme celosvětově největší nezávislou sítí autoservisů.

Spolupracujeme se společností Bosch a využíváme know-how a vybavení celosvětově největšího dodavatele náhradních dílů pro automobily. Skoro všechny renomované značky využívají ve svých nejnovějších modelech díly a technologie společnosti Bosch. Jako autoservis pro všechny značky vozidel zvládá Bosch Car Service a jeho vyškolení technici nejmodernější technologie vozidel a vždy dokážou zajistit provedení údržby, přípravy na technickou kontrolu, překontrolování vozidla, diagnostiku elektronických systémů a všechny další opravy vozidel.

Těšíme se na vaši návštěvu!

Sklenář Auto - Bosch Car Service - K Pile 924, 339 01 Klatovy, tel.: +420 603 848 985. © 2019, všechna práva vyhrazena.